O autorze
Od wielu lat zajmuję się sprawami rolnictwa oraz środkami UE. Postanowiłem podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, gdyż uważam że obydwie te sprawy są zbyt rzadko poruszane w debacie publicznej. Ostatnie cztery lata, gdy sprawowałem dzięki wyborowi mieszkańców okręgu płockiego, mandat Senatora RP wiele mnie nauczyły. Pozwoliły szerzej patrzeć na otaczająca rzeczywistość. Ostatnie miesiące poza czynną polityką są bardzo cennym doświadczeniem, pokazującym to co unikało w czasach sprawowania mandatu. W swoich tekstach łącze te obydwie perspektywy, mam nadzieję że z pożytkiem dla czytelnika
Strona: eryksmulewicz.pl
Twitter
Facebook
NaszaKlasa
Google+

Płocczanki i Płocczanie zasługują na więcej!

Zeszłotygodniowy wywiad Prezydenta Nowakowskiego w GW Płock to doskonały przykład samozachwytu oraz poprawiania humoru samemu sobie. Mimo tego, że miałem na to choć cień nadziei nie przeczytałem ani jednego słowa autorefleksji i samokrytyki w nim.

Zgadzam się z Prezydentem w jednym - na zaufanie należy sobie zasłużyć. Platforma Obywatelska ciężko i wspólnie na nie pracowała wśród Płocczanek i Płocczan w latach 2006-2010. W 2010 udało się nam wygrać dlatego, że udało się zdobyć to co jest najcenniejsze w polityce - zaufanie wyborców.

Niestety, od dłuższego czasu regularnie je jako PO tracimy. Jeżeli rzeczywiście, w zgodzie ze słowami Prezydenta jest to spowodowane moją działalnością i krytyką jego poczynań to w interesie miasta, jego mieszkanek i mieszkańców oraz formacji politycznej, którą reprezentuję mogę zrezygnować z bycia Wiceprzewodniczącym PO w Płocku. Z rozmów z mieszkankami i mieszkańcami miasta wysnuwa się jednak inny winowajca tego procesu. Może warto czasami posłuchać głosu elektoratu.


Premier i Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk wielokrotnie, szczególnie w ostatnim czasie zwracał uwagę i krytykował butę i arogancję przedstawicieli PO w samorządzie.

Widzę, że przykład Rybnika czy Elbląga nie wywołał u Prezydenta Nowakowskiego potrzeby dokonania politycznego rachunku sumienia.

Prezydent twierdzi, że budżet obywatelski jest sukcesem. Powinien zapytać o opinię w tej sprawie przedstawicieli organizacji pozarządowych. Laureaci plebiscytu czekali prawie dwa miesięcy na kontakt ze strony UMP. Dopiero po artykule Gazety Wyborczej, gdy pomysłodawcy projektów poinformowali gazetę o sprawie UMP zwrócił na ten fakt uwagę. Nie tak powinna wyglądać komunikacja społeczna z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego w wykonaniu Prezydenta Płocka z Platformy Obywatelskiej.
Praca i odpowiedzialność prezesów spółek to jedno, wyniki pracy to zupełnie inna sprawa. Czy Prezydent uważa, że każdy z nich zasługuje na tak wysokie uposażenia? Czy nie powinny być one uzależnione od wyników pracy?

Płocczanki i Płocczanie słusznie, w czasach gdy wielu z nich traci pracę lub otrzymuje obniżone pensje zadają pytanie o konieczność finansowania tak wysokich pensji prezesów z ich podatków. Zmarła niedawno premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher mawiała, że nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze, bo są to pieniądze podatników. Można się oczywiście z tymi słowami nie zgadzać, ale Prezydent jako były członek UPRu powinien mieć tego świadomość i być im wierny.

W zakresie niedostrzegania potrzeby cięć w UMP widać, że Prezydent Nowakowski również przeszedł długą drogę. Pamiętam jak w 2010 szliśmy, jako PO do wyborów samorządowych pod hasłem racjonalizacji zatrudnienia w administracji samorządowej. Z rozmów z mieszkankami i mieszkańcami wiem, że najdelikatniej mówiąc nie udało się w tej mierze zbyt wiele zrobić.

Płocczanki i Płocczanie to wspaniali ludzie, którzy zasługują na więcej! Aby zasłużyć na ich zaufanie trzeba konsekwentnie realizować swoje obietnice a nie wynajdować co raz to nowe argumenty na rzecz ich zarzucenia.
Trwa ładowanie komentarzy...