O autorze
Od wielu lat zajmuję się sprawami rolnictwa oraz środkami UE. Postanowiłem podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, gdyż uważam że obydwie te sprawy są zbyt rzadko poruszane w debacie publicznej. Ostatnie cztery lata, gdy sprawowałem dzięki wyborowi mieszkańców okręgu płockiego, mandat Senatora RP wiele mnie nauczyły. Pozwoliły szerzej patrzeć na otaczająca rzeczywistość. Ostatnie miesiące poza czynną polityką są bardzo cennym doświadczeniem, pokazującym to co unikało w czasach sprawowania mandatu. W swoich tekstach łącze te obydwie perspektywy, mam nadzieję że z pożytkiem dla czytelnika
Strona: eryksmulewicz.pl
Twitter
Facebook
NaszaKlasa
Google+

Abolicja ZUS -przedsiębiorco skorzystaj już dziś

W grudniu Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał ustawę, która objęła abolicją zaległe składki przedsiębiorców wobec ZUSu. Osoby które prowadziły działalność gospodarczą w latach od 01.01.1999 do 28.02.2009 r., mają prawo do skorzystania z przepisów ustawy o umorzeniu należności powstałych z tytułu nieopłaconych składek przez osoby prowadzące pozarolniczą działalność.

Ustawa ta, gwarantuje umorzenie zaległych składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz wypadkowe, jak również należne od nich odsetki za zwłokę, opłaty prolongacyjne, koszty upomnienia, opłaty dodatkowe, a także koszty egzekucyjne.

Nie mniej jednak aby móc skorzystać z tego uprawnienia niezbędne jest złożenie pisemnego wniosku.

Zapraszam przedsiębiorców do składania dokumentacji, która będzie podstawą do sporządzenia wniosku o umorzenie składek. Wnioski przygotowywać będą współpracujący ze mną prawnicy.

Wszelkie dodatkowe pytanie proszę kierować na mail: eryksmulewicz@gmail.com
Trwa ładowanie komentarzy...