O autorze
Od wielu lat zajmuję się sprawami rolnictwa oraz środkami UE. Postanowiłem podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, gdyż uważam że obydwie te sprawy są zbyt rzadko poruszane w debacie publicznej. Ostatnie cztery lata, gdy sprawowałem dzięki wyborowi mieszkańców okręgu płockiego, mandat Senatora RP wiele mnie nauczyły. Pozwoliły szerzej patrzeć na otaczająca rzeczywistość. Ostatnie miesiące poza czynną polityką są bardzo cennym doświadczeniem, pokazującym to co unikało w czasach sprawowania mandatu. W swoich tekstach łącze te obydwie perspektywy, mam nadzieję że z pożytkiem dla czytelnika
Strona: eryksmulewicz.pl
Twitter
Facebook
NaszaKlasa
Google+

Walczmy z wykluczeniem cyfrowym osób niewidomych i słabowidzących

W pełni popieram zamieszczony poniżej apel. Warto odnotować, że twórcą See You Phone jest Polak - Marcin Łapa. Nasza gospodarka potrzebuje takich ludzi! Polak potrafi, to innowacja na skalę światową. Z Pana Marcina wszyscy możemy być dumni.

Treść apelu:

Twórzmy i rozwijajmy technologie dla osób z dysfunkcjami wzroku!

Każdego dnia na świecie powstają pomysły i idee, które zwiększają komfort naszego życia. Pędząca codzienność wymaga od nas elastycznego i dynamicznego działania. Jednak nie wszyscy mają szansę nadążyć za tempem otaczającego świata.


Według badań, ponad 2 miliony Polaków zmaga się na co dzień z dysfunkcjami wzroku, a całkowicie niewidomych jest 60 tysięcy dorosłych. Ogromnym wsparciem dla osób niewidomych i słabowidzących może być udostępnianie im powszechnych informacji i danych, takich jak m.in.: ceny produktów czy wskazówki dotyczące poruszania się po mieście.


Stworzyliśmy SeeYou Phone, pierwszy telefon na świecie całkowicie sterowany głosem, aby przeciwdziałać wykluczeniu technologicznemu i mobilnemu osób niewidomych i słabowidzących. Jednocześnie chcemy zachęcić wszystkich projektantów, aby tworząc nowe technologie pamiętali również o osobach z tego typu dysfunkcjami.


Apelujemy także do firm, sieci handlowych, portali internetowych, bibliotek czy urzędów, aby udostępniali dane i treści, które urządzenia, takie jak SeeYou Phone, będą mogły przeczytać osobom z dysfunkcjami wzroku. Twórzmy i rozwijajmy projekty uniwersalne, aby służyły potrzebującym każdego dnia i na każdym kroku.Zachęcamy wszystkich, którym ten temat nie jest obojętny, do złożenia podpisu pod poniższym apelem.

SeeYou!
Powiedz! Usłysz! Zobacz!

Więcej informacji o projekcie tutaj
Trwa ładowanie komentarzy...