Walczmy z wykluczeniem cyfrowym osób niewidomych i słabowidzących

W pełni popieram zamieszczony poniżej apel. Warto odnotować, że twórcą See You Phone jest Polak - Marcin Łapa. Nasza gospodarka potrzebuje takich ludzi! Polak potrafi, to innowacja na skalę światową. Z Pana Marcina wszyscy możemy być dumni.

Treść apelu:

Twórzmy i rozwijajmy technologie dla osób z dysfunkcjami wzroku!Każdego dnia na świecie powstają pomysły i idee, które zwiększają komfort naszego życia. Pędząca codzienność wymaga od nas elastycznego i dynamicznego działania. Jednak nie wszyscy mają szansę nadążyć za tempem otaczającego świata.


Według badań, ponad 2 miliony Polaków zmaga się na co dzień z dysfunkcjami wzroku, a całkowicie niewidomych jest 60 tysięcy dorosłych. Ogromnym wsparciem dla osób niewidomych i słabowidzących może być udostępnianie im powszechnych informacji i danych, takich jak m.in.: ceny produktów czy wskazówki dotyczące poruszania się po mieście.


Stworzyliśmy SeeYou Phone, pierwszy telefon na świecie całkowicie sterowany głosem, aby przeciwdziałać wykluczeniu technologicznemu i mobilnemu osób niewidomych i słabowidzących. Jednocześnie chcemy zachęcić wszystkich projektantów, aby tworząc nowe technologie pamiętali również o osobach z tego typu dysfunkcjami.


Apelujemy także do firm, sieci handlowych, portali internetowych, bibliotek czy urzędów, aby udostępniali dane i treści, które urządzenia, takie jak SeeYou Phone, będą mogły przeczytać osobom z dysfunkcjami wzroku. Twórzmy i rozwijajmy projekty uniwersalne, aby służyły potrzebującym każdego dnia i na każdym kroku.


Zachęcamy wszystkich, którym ten temat nie jest obojętny, do złożenia podpisu pod poniższym apelem.

SeeYou!
Powiedz! Usłysz! Zobacz!

Więcej informacji o projekcie tutaj
Trwa ładowanie komentarzy...